Družai

Rugpjūčio 20 d. Družuose vyko šventė „Družų bendruomenei 20! Vasaros palydos“

Su jubiliejumi bendruomenę sveikino Širvintų seniūnijos seniūnė Rima Jasevičienė, Anciūnų bendruomenės atstovai ir kiti svečiai.

Dienos metu vyko užsiėmimai ir pramogos vaikams – batutas, pripučiamų burbulų futbolas, žaidimai, piešimas, arkliukai – šokliukai, muilo burbulai, vilnos vėlimo edukacija (edukatorė Oksana Graužinienė), o su Aleksandru Antipenkovu leido raketas. Vakare susirinkusiems koncertavo Širvintų kultūros centro Družų filialo vokalinis moterų ansamblis „Svaja“ (vadovė Audronė Burakovienė), šoko Šiaulių filialo vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas „Šypsnis“, moterų šokių grupės „Liepsna“ ir „Melsvė“ (vad. Erika Svirskienė). Musninkų filialo mėgėjų teatras (režisierė Dalia Kiaulevičiūtė) suvaidino spektaklį pagal Žemaitės apsakymą „Trys mylimos“. Smagias melodijas ir dainas žiūrovams dovanojo Upninkų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Širvinta“ (vadovas Justinas Diržinskas) ir armonikininkės Laima Dobrovolskienė ir Sandra Varžaitytė. Koncertą vainikavo Pauliaus Stalionio pasirodymas. Renginį vedė Družų filialo vedėja Janina Jankauskienė. Po koncerto vyko naktišokiai.

Renginio metu veikė Aldonos Vasiukevičienės ir kraštietės Nijolės Didžiokienės tapybos darbų, Družų kaimo moterų karpinių ir Družų bendruomenės metraščių parodos.

Šventę organizavo Širvintų kultūros centro Družų filialas ir Družų kaimo bendruomenė.

Projektą „Kuriame ir dirbame kartu“ finansavo Žemės ūkio ministerija.

Kartu su viso pasaulio lietuviais „Tautiškos giesmės“ giedojimas Kernavėje, Čiobiškyje, Družuose, Kiaukliuose, Gelvonuose, Anciūnuose, Alionyse, Musninkuose ir Šiauliuose Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną

Gegužės 28 d. Družų filiale vyko šventė Vaikų gynimo dienai ir gegužinė

Šeštadienio popietę susirinkę vaikai gamino atvirukus artėjančiai Tėvo dienai, žaidė žaidimus, dalyvavo loterijoje be pralaimėjimų, pasirodžius saulei lauke pūtė muilo burbulus.

Dėl prasto oro gegužinė taip pat vyko Družų filialo salėje. Dalyviai ne tik klausėsi Tado Imbraso ir Musninkų kaimo bendruomenės kapelos „Eritmija“ (vadovas Tadas Imbrasas) smagių dainų, bet ir kartu dainavo, šoko, dalyvavo įvairiose rungtyse ir žaidimuose. Renginį vedė Janina Jankauskienė.

Balandžio 9 d. Širvintų kultūros centro Družų filiale vyko edukacija „Kiaušinių marginimas

Edukacijos dalyviai kiaušinius margino ne tik tradiciniais – vašku, bet ir originaliais (dažais ir ryžiais, laku, dažais ir aliejumi, servetėlėmis ir t.t.) būdais. Edukaciją vedė Janina Jankauskienė.