Kernavė

Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės šventė!

Rugsėjo 23 d. mistika alsuojančiuose Kernavės piliakalniuose įspūdingai pasitiksime Rudens lygiadienio ir baltų vienybės šventę, skirtą pažymėti astronominį gamtos virsmą ir simboliniu patyrimu priminti baltų genčių susivienijimo svarbą

Stebinančiai įvairiapusiško renginio pagrindiniais akcentais taps šviesos ir tamsos, šio ir ano pasaulio susitikimas, ugnies, muzikos ir šviesų misterijos, kovų šūksniai, meninių instaliacijų įžiebimas ir visų šių veiksmų gilus panirimas į muziką, paliekantis viltingą pavasario ekvinokcijos laukimą.

Vakaro kulminacija – SAULIAUS PETREIKIO WORLD ORCHESTRA KONCERTAS, kur atliekamos muzikos garsai persipins su visą vakarą besikuriančia ugnies liepsna bei šviesų patyrimu. Įspūdį stiprins meninės instaliacijos VĖJAS, LAIKAS, ŽMOGUS (dailininkas JAUNIUS MIRNABALIS RANONIS) ir skulptoriaus HENRIKO ORAKAUSKO skulptūrų įžiebimas/performansas.
Šventė baigsis trankiais naktišokiais!

Renginio svečiai iš Latvijos – vyrų folkloro ansamblis VILKAČI.
Folkloro ansambliai: RATILIO, MEDGRINDA, LAUKIS.

PROGRAMA:
Inscenizacija SAULĖS MŪŠIS (VšĮ Vikingų kaimas)
Ugnies ir muzikos sąšauka, mitologinės sakmės
Rudens lygiadienio apeigos (vaidila Gediminas Žilys)
SAULIUS PETREIKIS WORLD ORCHESTRA koncertas LAISVĖ ŠAUKIA
Folkloro grupės VILKAČI koncertas (Latvija)
Meninė instaliacija VĖJAS, LAIKAS, ŽMOGUS (dail. JAUNIUS MIRNABALIS RANONIS)
Skulptūrų ir šviesų meninės instaliacijos (skulptorius HENRIKAS ORAKAUSKAS, AB Light)
Naktišokiai

BILIETAI: ticketmarket.lt arba Širvintų kultūros centro kasoje.

Organizatorius: Širvintų kultūros centro Kernavės filialas
Partneriai:
Asociacija MEDGRINDA
Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija
Kernavės seniūnija
Projektą iš dalies finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Širvintų rajono savivaldybė

REMIS RANČYS – PAVĖJUI

Spalio 7 d. (penktadienį) 19 val. Klasikinės muzikos ir džiazo sklaidos projekto „Labas, muzika!“ koncertas Kernavės archeologinės vietovės muziejuje.

Remis Rančys (saksofonai, melodionas, fleita, gitara, vokalas)
Richardas Banys (pianinas)
Gediminas Svilas (bosinė gitara)
Gediminas Stankevičius (mušamieji)

Saksofonininkas, multiinstrumentininkas Remis Rancys savo kūryba nesiekia šokiruoti ar sukrėsti, priešingai – kalba, groja šviesius dalykus. Pasako, muziko Domanto Razausko, „Pavėjui – ne šiaip dailių melodijų rinkinys, o saulės šviesos ir džiaugsmo dozė, kuri gali tapti tiesiog gyvybiškai reikalinga“.

Pasipildykite savo pozityvumo resursus ir leiskitės pavėjui su savo svajonėmis.

„Pavėjui“ – albumas įkvėptas pasaulio skonių: nuo Mianmaro egzotikos iki tylių Vilniaus gatvių. Nuo šiaurietiško džiazo iki aistringos Kolumbijos. Pasipildykite savo pozityvumo resursus ir leiskitės pavėjui su savo svajonėmis.

Koncertas nemokamas.

Rugpjūčio 26–27 d. Širvintų kultūros centro Kernavės​ filialo ​ folkloro ansamblis „Medgrinda“​ (vadovė Kristina Stankevičienė)​ dalyvavo tarptautiniame festivalyje MĖNUO JUODARAGIS XXII, Dūburio​ ežero​ saloje, Zarasų rajone

Liepos 13-osios vakarą Širvintų kultūros centro Kernavės filiale vyko kraštietės Giedrės Kondratės knygos „Nusileidę dangūs“ pristatymas

Renginyje dalyvavo knygos autorė Giedrė Kondratė ir solistė Skaidra Jančaitė. Renginį vedė leidyklos ANDRENA, išleidusios Giedrės knygą NUSILEIDĘ DANGŪS, vadovė Nijolė Petrošienė.
Renginį pradėjo žinoma solistė, menininkė Skaidra Jančaitė, sukūrusi originalų monospektaklį pagal Giedrės Kondratės eiles, supindama poeziją ir dainą. Autorė ir jos knyga, iliustruota Juliaus Šipailos, nunešė į apmąstymus apie Būties esmę. Giedrė Kondratė pasakojo apie savo kūrybą, poreikį kurti.
Knygos autorę pasveikino Musninkų seniūnijos seniūnė Birutė Jankauskienė.

Kartu su viso pasaulio lietuviais „Tautiškos giesmės“ giedojimas Kernavėje, Čiobiškyje, Družuose, Kiaukliuose, Gelvonuose, Anciūnuose, Alionyse, Musninkuose ir Šiauliuose Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną

Birželio 4 d. Širvintų kultūros centro Kernavės filialo folkloro ansamblis „Medgrinda“ (vadovė Kristina Stankevičienė) ragų gaudesiu ir karinėmis sutartinėmis pasitiko garbingus LRT „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvius.